HALK TOPLANTISI KIRKPINAR'DA DÜZENLENDİ

SİYASET

HALK TOPLANTISI KIRKPINAR'DA DÜZENLENDİ

Sapanca Belediyesi Halk Toplantısı bu ay Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'nde gerçekleşti.

Toplantıya Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Sapanca Belediye Meclis Üyeleri; Duygu Büşra Alptekin, Ethem Tiryaki, Enes Serdar, Cemal Topçu, Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Hasan Koçlu, SASKİ Sapanca Şube Müdürü Bilal Habeş Çomaklı, belediye daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda mahalle muhtarı ve vatandaşların mahalleleriyle ilgili sorunları ve talepleri görüşüldü.

TALEPLER İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERE AKTARIYOR

Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Hasan Koçlu, "Sık sık muhtarlarla bir araya gelen Başkanımız Sayın Özen'i bu gün mahalle sakinlerimizle bir araya gelmesi için davet ettik. Kendisine ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Bu toplantılar vesilesi ile mahalle sakinleri taleplerini yerinde ve bizzat başkana iletme imkanı buluyorlar. Belediye başkanı taleplere hızlı cevap verilmesi için toplantıda ilgili müdürlüklere gerekli talimatları anında aktarıyor. Gerçekleşen bu toplantılar hem mahalle sakinlerimiz hem de biz muhtarlar için önem arz etmektedir" dedi.

HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; halk toplantılarının vatandaşların sorunları ve taleplerinin mahalle sakinleriyle görüşülerek ve yerinde incelenerek tespit etmek için yapıldığını ve gelen sorun ve sıkıntıların çözülmesi için de gerekli takibi yaptıklarını söyledi.

Özen, "Geçtiğimiz aylarda mahalle muhtarımızın talebi ile yeni muhtarlık binası yaptık. İstasyon Caddesi'ne modern aydınlatma direkleri, mahallede yeni yağmursuyu kanalları, cadde ve sokaklarda asfaltlamalar, yürüyüş yollarının yanı sıra rutin günlük hizmetlerle mahalle sakinlerimize hizmetlerimiz devam etmektedir. Çöp toplama, asfalt atma, temizlik hizmeti, ilaçlama gibi hizmetlerin yanı sıra ilçemize ve gelen misafirlerimiz için festivaller, konserler gibi kültür, sanat alanındaki hizmetlerimizin halkımızın takdirini aldığını görüyorum. İmkanlar doğrultusunda hizmetlerimiz artarak devam edecektir" diye konuştu.

Toplantı konuşmalarından ardından vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlerin dinlenmesi ve çözüm önerileri bölümüyle sona erdi.