SAPANCA'DA İHALE SIRASINDA AVUKAT DARP EDİLDİ

YAŞAM

SAPANCA'DA İHALE SIRASINDA AVUKAT DARP EDİLDİ

Sapanca İcra Müdürlüğü'nde yapılan ihale sırasında bir avukat, 6 kişilik grup tarafından darp edildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi

Sapanca Adliyesi'nde yapılan ihale sırasında henüz öğrenilemeyen bir sebepten dolayı kavga çıktı. Kavgada avukat Ö.Ö., 6 kişi tarafından darp edildi.

Saldırı sonrası gözaltına alınan 6 kişiden 2'si kasten yaralama suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3'ü ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Sakarya Barosu tarafından yapılan açıklamada, meslektaşlarına yapılan saldırı kınandı.

Baronun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Avukat, adaletin tecellisi için çalışır ve görevlerini yaptıkları sırada kamu görevlisidir. Avukat,  yaşadığınız sorunların kaynağı da değildir. Sadece görevini yapan avukatı hedef alamazsınız. Şiddet nesnesi haline dönüştüremezsiniz. Sakarya Barosu olarak meslektaşımıza yönelik saldırı nedeniyle kendisine geçmiş olsun diyor, menfur olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren Sakarya Barosunun tüm unsurlarıyla sürecin takipçisi olduğunu ve saldırıyı şiddetle kınadığını, saldırganların hakkettikleri en ağır cezayı alması için mücadelenin yine içinde olacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz."