SAPANCA GENÇLİK BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

GÜNCEL

SAPANCA GENÇLİK BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, "Sapanca Gençlik Buluşmaları" programı kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Sapanca Belediyesi'nin gençlere yönelik projelerinden biri olan "Sapanca Gençlik Buluşmaları"nın bu ayki durağı Sapanca Şehit Albay Güner Ekici İmam Hatip Anadolu Lisesi oldu.

SOSYAL ALANLARDA YAŞITLARINIZLA OLUN

Okulun Konferans salonunda lise öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Özen, "Başkan Özen "Her genç bu ülkenin yarınıdır. Devlet ya da belediye olarak bizim en önemli sorumluluğumuz, sizlere iyi bir eğitim ortamı sağlayabilmektir. Her birinizin iyi eğitim alması gerekir. Derslerinizi önemseyin, derslerin haricinde kendinizi geliştirecek faaliyetlerde bulunun. Odalarınıza kapanıp telefon ve tablet başında değil sosyal alanlarda yaşıtlarınızla olun. Sorunları kedi aranızda sorgulayıp çözüm yolları arayın, çözemediğiniz noktada ben ve tüm büyükleriniz sizin destekçiniz olacaktır buna inanın" dedi.

NASİHAT ETMEYE DEĞİL, KARŞILIKLI SOHBET ETMEYE GELDİM

Gençlik buluşmalarının nasihat vermek için değil gençlerin fikirlerini dinlemek için düzenlendiğini ifade eden Özen, "Ben gençlerimize yani sizlere inanıyor ve güveniyorum. Gelecekte bu milleti, bu ülkeyi omuzlayacak ve onları geleceğe taşıyacak olan siz gençlerimizle fikir alışverişinde bulunmak. Sizlere nasihat etmeye değil, karşılıklı sohbet etmeye geldim. Biz de sizin geçtiğiniz yollardan, okul sıralarından geçtik. Biz derdimizi fikrimizi paylaşacak bir muhatap bulmazdık. Ama şimdi sizlerle bir araya gelerek gençlerin düşüncelerini dinliyor istişare ediyoruz. Birçok noktaya farklı açıdan bakıyoruz. Fakat sizlerin bakış açısını da öğrenmek istiyorum. Başarılı olmak için herkesin düşüncesini ve bakış açısını almak ve anlamak gerekiyor. Belediye başkanı olarak Sapanca'mıza güzel eserler bırakmak en önemlisi yarınlarda iyi anılan insan olmak istiyorum" diye konuştu.

DAHA YAŞANABİLİR BİR SAPANCA

Belediye tarafından yürütülen projeler hakkında bilgiler veren Özen, "Seçim beyannamemizdeki 34 projemizin 18'ni tamamlamış bulunmaktayız. 12 projemizi 1 yıl içinde, 2 projemizi ise 2 yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz. Bunların yanında seçim beyannamemizde olmayan 6 projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm dünyada ve ülkemizde pandemi olmasına rağmen yine de çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Tahminimce 5 yıllık süre sonunda tüm projelerimizi tamamlarken bunların yanında onlarca farklı projeyi de Sapanca'mıza kazandırmış olacağız. Meclis üyelerimiz ile birlikte Sapanca'ya hizmet etmek için geldik. Hedefimiz; Sapanca'daki halkımıza daha rahat, müreffeh, daha fazla sosyal donatı alanlarının olduğu, daha yaşanabilir bir kent oluşturmak. Bu hedefimiz doğrultusunda yatırım ve hizmetlerimize devam ediyoruz" diye konuştu.

KAPIM SİZLERE HER ZAMAN AÇIK

Başkan Özen konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

"Sizler için hazırlamış olduğumuz, kültür sanat kurslarımız devam ederken, daha kısa sürede eğitim alanlarınızın hizmet alması için okul hizmet ofisimizi kurduk, her alandan spor yapabilmeniz için sokaklara Street workoutları yerleştirdik. Sokak Satrançlarımızı ilçenin 2 noktasında buluşturduk. Ücretsiz wifi hizmetini yürüyüş yollarımızda hizmetinize sunduk. Yaz aylarında açık hava sinema günlerine devam ederken, birbirinden güzel festivallere ev sahipliği yapıyoruz. Yaz ve kış spor okullarımızda onlarca branşta ki sporla sizleri buluşturmaya devam etmekteyiz. Çok kısa süre içinde açık ve kapalı yüzme havuzumuz sizlerin hizmetinde olacağının müjdesini de vermek isterim. Gençler unutmayın yarınlar yorgun olanların değil, sağlam, hayata dimdik tutunan, gelecekten beklentileri olan, çalışkan olanların olacaktır. Her birinizi iyi bir üniversitelerde görmek istiyoruz, güzel birer meslek sahibi olmanız ve ülkemizin geleceğini oluşturmanız yolunda hem bir belediye başkanı hem de bir ağabeyiniz olarak her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağım. Kapım her zaman siz gençlerimize açıktır."

TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Adem Yazan ise "Sayın başkanımıza gençlere yönelik yapmış olduğu buluşmadan dolayı teşekkür ederiz. Eğitim kurumlarından her zaman desteğini esirgemeyen Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen'in, göreve geldiği ilk günlerde başlatmış olduğu bu programları bir eğitimci olarak ayrıca takdir ediyorum" dedi.

SORU CEVAP

Program konuşmaların ardından soru ve cevap kısmına geçildi. Birçok öğrencinin soru sorduğu programda, Bilal Yayla, okuluna bisikletle gelip gittiği için bisiklet park yeri talebinde bulundu. Yusuf Turan, ilk yardım konusunda Başkan Özen'den kendilerine kurs açması talebinde bulunurken Ahmet Emir Sapanca'da bir uzay gözlem evi yapılmasını talep etti ve Başkan Özen'e kendilerine söz hakkı verdiği için arkadaşları adına teşekkür etti.

KATILIM

Programa Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Meclis Üyesi Enes Serdar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Emine Tarım, Okul Müdürü Adem Yazan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.