HACIMERCANSPOR SÜPER AMATÖR LİG'DE

SPOR

HACIMERCANSPOR SÜPER AMATÖR LİG'DE

Korona Virüs süreci nedeni ile TFF tarafından 1. Amatör Küme maçlarının tamamen iptal edilmesinin ardından bugün toplanan Tertip Kurulu kararı netlik kazandı.

Sakarya Amatör spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve Futbol İl Tertip Kurulu bugün  Amatör Spor evinde toplandı. 

İki yönetimin ayrı yaptığı toplantı yaklaşık üç saat sürdü. ASKF toplantısına Yaşar Zımba başkanlık ederken toplantıya başkanvekilleri Recep Odabaş, Hasan Özkan, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Sezgin Tutar, Uğur Kobaş, Ali Palas, Hasan Zandolu, Adem Turan, Selçuk Kurt, Ahmet Silahcı, Aydın Birincioğlu, Fatih Kanbur, Fevzi Çolak, Hidayet Kahya, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Mahmut Güzel katıldı. Futbol İl Tertip Kurulu toplantısına Başkanlığı Tezcan Demir yaparken toplantıya Sebahattin Güzel, Recep Ertaş, Fatih Kanbur, Özkan Harmanlı katıldı.

12 TAKIM ÇIKACAK

1.Amatör Küme'de grup birincileri şampiyon ilan edilirken grup ikincileri de Süper Amatör Lig'e terfi ettirildi. Öte yandan play-off oynama hakkı bulunan ve gruplarını 3 ve 4.sırada tamamlayan takımlar arasında çekilecek kuranın ardından 4 takım daha bir üst lige çıkacak. Tertip Kurulu toplantı sonrası kararı ise Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdi. Kararın onaylanmasının ardından resmi açıklama yapılacak. 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Lig onarlı 3 grup halinde oynanacak.

İŞTE ŞAMPİYONLAR

Bu karara göre; grup liderleri Alaağaçspor, Tekspor, Kazımpaşabirlikspor ve Hendek Yenimahallespor'un yanı sıra grup ikincileri Taraklıspor, Sapanca Hacımercansppr, Aşağıkirazcaspor ve Hacıkışlaspor Süper Amatör Lig'e yükseldi. Grup 3.ve 4.leri arasında yapılacak kura çekiminin ardından 4 takım daha belli olacak.