BAŞKAN İBRAHİM USLU'DAN 8 MART MESAJI

GÜNCEL

BAŞKAN İBRAHİM USLU'DAN 8 MART MESAJI

08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yapan Başkan Uslu, toplum ve aile hayatımızda müstesna bir yeri bulunan kadınların, ülkemizin geleceğinde üstlenecekleri rollerin önemine değindi.

"KADINLARIMIZ EN GÜZEL GELECEĞE LAYIKTIR" 

08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yapan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim USLU, toplum ve aile hayatımızda müstesna bir yeri bulunan kadınların, ülkemizin geleceğinde üstlenecekleri rollerin önemine değinerek, her medeni toplum gibi ülkemizde de kadınların daima hatırlanmaları gerektiğini belirtti. 

Kadınların bir ülkenin geleceğini inşa etmede göze aldığı fedakarlık duygularının, toplumları adeta manevi bir iklimle daha da zenginleştirdiklerini ve sosyal yapı içinde daha fazla alanda yer alarak üstlendikleri sorumlulukların her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade ederek, "Toplumların medeni çizgiye ulaşmalarında kadınların her zaman üstlerine düşeni layıkıyla yerine getirdiklerini her fırsatta takdir etmek gerekir. Bir kez daha onların müstesna günlerini kutlamak bizlere bahtiyarlık vermektedir. Toplum ve aile hayatımızda mutlu aile oluşturmanın temel şartı kadınlarımızın etkin şekilde katılacakları Mutlu Aile Projesi' dir. Hükümetimiz tarafından yurt genelinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığıyla sürdürülen bu değerli proje konusunda Sapanca Belediyesi olarak bizde çalışmalar başlatmış durumdayız. Ekonomik kalkınmayı manevi kalkınmayla bütünleştirecek olan projenin ilçemizdeki ilk tanıtımını önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz bir toplantıyla kadınlarımıza duyuracağız. Bu açıklamalar meyanında tüm kadınlarımızın 08 Mart Dünya Kadınlar Günü' nü bir kez daha en içten duygularımla kutlar, mutluluk ve sağlıkla nice yıllara ulaşmalarını temenni ederim." diyerek, düşüncelerini özetledi. 

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu ayrıca, Sapanca Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenledikleri ve 08 Mart 2013 Cuma, Saat:11.00' de, Belediye Giriş Salonu' nda  Dünya Kadınlar Günü Resim Sergisi' nin açılışına tüm ilçemiz kadınlarını ve Sapanca Halkı' nı davet etmekten mutlu olduğunu ifade etti.