63 YENİ OKUL BİNASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

GÜNCEL

63 YENİ OKUL BİNASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Hayırsever vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin Sakarya genelindeki okul yaptırma yarışına Akyazı İlçesinin Kuzuluk Belediyesi de katıldı.

Kuzuluk Belediyesi tarafından yaptırılacak 8 derslikli ilkokul binasının protokolü Vali Mustafa Büyük'ün de katıldığı törenle imzalandı. Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Büyük, Sakarya genelinde yeni okul binaları ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında önemli adımlar atıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı, il yapım programları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla Sakarya genelinde toplam 719 derslikten oluşan 63 eğitim kurumunun yapım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl yatırım programına Sapanca İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencilik pansiyon binaları ile Kaynarca İmam Hatip Lisesi'ne 100 öğrencilik pansiyon binası yapım işinin de alındığını belirten Vali Mustafa Büyük, Sakarya yapım programına dahil edilen arsaları hazır 19 yeni okul binasıyla ilgili ihale hazırlıklarının başladığını da ifade etti.

Kuzuluk Belediyesi ile imzalanan protokolle Kuzuluk İlkokulu ve Ortaokulu'nun bulunduğu arsa üzerine 8 derslikli yeni ilkokul binasının yapılacağını söyleyen Vali Büyük, ayrıca Kuzuluk beldesine il yapım programı kapsamında 8 derslikli ikinci bir ilkokul binasının da yapılacağını ifade etti.

Vali Büyük, yeni yapılacak okullarla birlikte Kuzuluk beldesinde bağımsız iki ilkokul ve iki ortaokulun oluşmuş olacağını söyledi. Yeni eğitim sisteminin getirdiği derslik ihtiyaçları için Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediyesi ve Erenler Belediyesi'nin önemli katkılar sağladığını belirten Vali Mustafa Büyük, okul yaptırma yarışına katılan Kuzuluk Belediye Başkanına, belediye meclis üyelerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Kuzuluk Belediye Başkanı Bilal Soykan da imza töreninde yaptığı konuşmasında, yeni okul binasının belde halkına ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.