SAPANCA'DA YAZ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

GÜNCEL

SAPANCA'DA YAZ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Sapanca Belediyesi ekipleri ilçede vatandaşların yaz aylarını daha rahat geçirmesi için vektörlerle mücadeleye aralıksız devam ediyor.

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin, haşerelerin üremelerinin önüne geçmek için üreme alanları olarak bilinen su birikintileri, kuyular, bataklıklar ve inşaat alanları gibi yerlerde belli aralıklarla ilaçlama çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Şirin, "Bu yıl larva ilaçlamasına daha erken başladık ve devam etmekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda larva ve haşere mücadelesinde Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiye ettiği ilaçları kullanıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için çalışmalarına hız vermiş durumda. Bu konuda bize destek olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz" dedi.

Yeşil alanların daha estetik bir görüntü kazanması için çimlerin biçilmesi, budamaların yapılması ve duvar boyama çalışmalarının da devam ettiğini aktaran Müdür Şirin, "Ülkemizin birçok yerinden ilçemize gelen misafirlerimizi kentimize yakışan bir çehre ile ağırlamak bizlerin görevidir. Kış aylarında deforme olan ağaçların bakımları, mevsimlik yeşil alanların bakımları ekiplerimiz tarafından titizlikle yapılıyor. İnşallah yazı güzel bir çehre ile karşılayacağız" şeklinde konuştu.