KAYMAKAM VE BAŞKAN'DAN KORONA DENETİMİ

GÜNCEL

KAYMAKAM VE BAŞKAN'DAN KORONA DENETİMİ

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, esnaf ve vatandaşlara yönelik maske ve mesafe denetimi yaptı.

Denetimde bulunan Kaymakam Bayar ve Başkan Özen, esnaf ve vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda uyardı.

Salgın ile mücadelede uyulması gerekenleri esnaf ve vatandaşlara hatırlatan Kaymakam Bayar, "Son günlerdeki vaka sayıları göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef sayı artıyor. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir" dedi.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ise "Virüs ne yazık ki ülkemizde ve ilimizde hızla yayılıyor. Çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Açıklanan kısıtlama ve kurallara harfiyen uymalıyız. Bu gün denetimler çerçevesinde kurallara riayet etmeyenleri uyararak, salgın sürecinde birlikte hareket etmenin önemini vurguluyoruz. Allah'ın izniyle bu zor günleri geride bırakarak, sağlıklı günlere yeniden kavuşacağız. Ben Sapancalı hemşerilerimize güveniyorum. İnşallah önümüzdeki yıl eski günlerde olduğu gibi toplu iftarlarımız toplu sahurlarımız, teravihlerimiz olacaktır. Güzel günlerimize dönmek için biraz daha sabredelim maske, mesafe ve temizliğe önem verelim" şeklinde konuştu.