TÜRKEŞ'İN VEFATININ 24'ÜNCÜ YILI

SİYASET

TÜRKEŞ'İN VEFATININ 24'ÜNCÜ YILI

MHP Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar, Ülkücü Hareket'in Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 24. yılı sebebiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

"Türk milletinin yetiştirdiği ve Türk milletine hizmet etmeyi ömrünün son anına kadar sürdüren merhum genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş'i, aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde rahmet minnet ve şükranla anıyorum" diyen Alemdar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milliyetçi-ülkücü camiaya onurla, gururla savunacağı eşsiz bir dava bırakan, büyük devlet adamı Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerinin ne denli kıymetli olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Hayatı boyunca tavrını hep milletinden, vatanından yana koyan bunu da dile getirmekten hiçbir zaman çekinmeyen başbuğumuzu yürüdüğü yoldan, inandığı davasından ne kendisine reva görülen tabutluklar, neden yapılan işkenceler döndürebilmiştir. Böylesi müstesna bir şahsiyeti anmak, ilmek ilmek dokuduğu Milliyetçi Hareket'in içinde bir nefer olmak bizler için bir şereftir. Bizler bu inanç ve şuurla, başbuğumuzun bize emaneti olan Milliyetçi Hareketi en iyi şekilde muhafaza ederek, gelecek nesillere aktaracağız. Son nefesimize kadar çizdiği yolda yürüyecek, ifade ettiği ilkelere bağlı kalacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle, milliyetçi, ülkücü camianın yönünü kıble, arkasını Türk milleti olarak belirleyen başta başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, ebediyete intikal eden ülkü erlerine bir kez daha yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun.  Yüce Allah hepsinden razı olsun."