KELEŞ: ''ESNAF ARTIK DAYANAMAZ HALE GELDİ!''

SİYASET

KELEŞ: ''ESNAF ARTIK DAYANAMAZ HALE GELDİ!''

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, ''Esnaf artık dayanamaz hale geldi. Borçlar bir yandan, kira bir yandan, faturalar bir yandan, geçim derdi bir yandan batmanın, iflasın sınırına geldi'' dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş kafe ve restoranların artık açılması gerektiğini söyledi.

HÜKÜMET SAKARYA ESNAFININ YOK OLMASINI MI BEKLİYOR?

Keleş, "Sakarya'da koronavirüs vakalarının azaldığına yönelik haberleri alıyoruz ancak ne hikmetse her yerde açılan işletmeler burada kapalı. Esnaf artık dayanamaz hale geldi. Borçlar bir yandan, kira bir yandan, faturalar bir yandan, geçim derdi bir yandan batmanın, iflasın sınırına geldi esnaf. Hükümet neyi bekliyor, Sakarya esnafının yok olmasını mı?" dedi.

KORONADAN ÖLMEYEN ESNAF AÇLIKTAN ÖLECEK

İktidara eleştiriler yönelten CHP'li Keleş açıklamasının devamında, "Kongreleri utançla seyrettik. Lebaleb kongrelerde koronavirüs cirit atarken, suçsuz günahsız esnaf, iş yerleri kapalı sürünür haldeydi. Onu da geçtik daha iki gün önce Sayın Cumhurbaşkanı, bir gazetecinin sorusunu anlamadığı için, umursamaz bir tavırla "çıkar çıkar maskeyi ya" diyebiliyor. Bu da hükümetin salgın konusunda ciddiyetini, kısıtlamalardaki manasızlığını, anlamsızlığını açıkça ortaya koyuyor. Velhasıl artık esnafın direnecek gücü kalmadı. Koronadan ölmeyen esnaf, açlıktan ölecek. İnsanlar canlarına kıyar hale geldi. Artık esnaf, indirdiği kepengi kaldırmalı ve kafeler, restoranlar, iş yerleri kontrollü olarak açılmalı." ifadelerini kullandı.