GÜMÜŞEL GÜVEN TAZELEDİ

SİYASET

GÜMÜŞEL GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kurulu'nda Yunus Gümüşel güven tazeledi.

Sapanca Özkum Tesisleri'nde gerçekleştirilen kongreye; AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ve ilçe belediye başkanları, İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve diğer ilçelerin teşkilat başkanları, teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Programın açılışında konuşan AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, "Bugün yeniden bismillah diyerek gerçekleştirdiğimiz kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Bu asil görevi bizlere layık gören herkese şükranlarımı sunuyorum. 18 yılını millete hizmet için geçirmiş bir partinin mensuplarıyız. İlk günkü aşkla ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti milletin partisidir, milletin derdiyle dertli, sevdasıyla sevdalıdır. Dünyadaki bütün mazlumların umudu AK Parti'dir. Biz seferle yükümlüyüz zafer Allah'tandır. İlk günkü gibi azimle çalışmaya devam edeceğiz. Yol ve dava arkadaşlarıma gayret ve mücadeleleri dolayısıyla teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye olarak yeni bir döneme girildiğini belirten Belediye Başkanı Özcan Özen, "Bu dönemde yine yenilenen teşkilatlarımız, partimizin sürükleyici gücü olacaktır. Bizim en büyük referansımız, 19 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmetler ve yatırımlardır. Birileri bu hizmetleri inkar etse de bizler milletimize en doğru ve etkili şekilde anlatacağız. AK Parti hareketinin bir neferi olmaktan, sırtını Hakk'a ve halkına yaslayan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sizler gibi dava arkadaşlarına sahip olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler dava insanlarıyız. Bizim hedeflerimiz ve ideallerimiz var. İnsanlığa hizmet için varız. Hamdolsun AK Parti çatısı altında hemşehrilerimize, milletimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Demokrasinin en güzel örneğinin yaşandığı kongrelerin ardından partimizin hedeflerine ulaşması için gayret göstereceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya'nın tamamına yayılan bir hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Kocaali'den Geyve'ye, Kaynarca'dan Sapanca'ya toplamda 500 bin ton asfaltı yollarımızla buluşturduk. 30 farklı noktada ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Sapanca'da da ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. İlçemizde 23 kilometreye ulaşan 25 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. 15 milyonluk yatırımla Sapanca İçmesuyu Projesini hayata geçiriyoruz. Sapanca'nın 2050 yılına kadar su problemini ortadan kaldırıyoruz. Desteklerini esirgemeyen genel başkan yardımcımıza, milletvekillerimize, il başkanımıza teşekkür ediyor, Sapanca 7. Olağan Kongresi'nin hayırlara vesile olmasını diliyorum."

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, "Kongreler inancımızın pekiştiği günlerdir. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye'de, Sakarya'da ve Sapanca'da çok güzel hizmetler yapacağız. AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımızın talimatıyla üye seferberliği başlattık. 155 bin üyeye sahibiz. Hedefimizi 200 bin olarak belirledik ve teşkilatımızın tüm kademeleriyle birlikte bu hedefe ulaşacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Sapanca İlçe Başkanımız Yunus Gümüşel ve yönetimine muvaffakiyetler diliyorum" dedi.

Kongrede konuşmalar sonrası yapılan seçimlerde mevcut Başkan Yunus Gümüşel yeniden İlçe Başkanı seçildi.

YÖNETİM KURULU

Yunus Gümüşel başkanlığında oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

İsa Özkılıç, Mustafa Kemal Gür, Cemal Demirci, Nejdet Keskin, Sedat Balkaya, Himmet Yalvaç, Hacer Vela, Mahbube Özen, Murat Bostancı, Mesut Çömlek, Bilal Serdaroğlu, Ömer Hakkı Karadağ, Ayşe Arapoğlu ve Hasan Şahan Özdemir.

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

Taner Beker, Hakkı Meriç Akçay, Adem Gündoğdu, Salih Akşan, Tuba Yıldız, Faruk Öztürk, Gönül Avcı ve Fatih Mercan

İL DELEGELERİ

Yunus Gümüşel, Özcan Özen, İbrahim Uslu, Aydın Yılmazer, Selami Öztürk, Nazmi Bostancı, Zeki Kovar, Hayatı Arıcı, Selamı Akyol, Mümin Kamil Pir, Can Cengiz Çetin, İbrahim Özen, Yılmaz Yılmazer, Cengiz Emil, Enes Serdar, Hatice Şahinoğlu, Turgut Özdemir, İsmail Hakkı Alcan, İsa Sezer, Ayşe Kösemen, Recep Kolaşalı, Ali Uğur Belat, Yusuf Cahit Öner, Tarık Kılıç ve Osman Şükrü Memi