BAŞKAN ÖZEN'DEN 18 MART MESAJI 

GÜNCEL

BAŞKAN ÖZEN'DEN 18 MART MESAJI 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıl dönümü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferinin, Türk milletin tarihinde askeri bir başarısı olmaktan öte inanç, azim ve kahramanlıkla örülmüş bir destanın olduğunu belirten Özen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletin, imkansızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi Çanakkale geçilmez" dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Bu duygularla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun"