BABA OĞUL AYNI TAKIMDA MÜCADELE EDİYORLAR

SPOR

BABA OĞUL AYNI TAKIMDA MÜCADELE EDİYORLAR

Tecrübeli futbolcu Muharrem Fındık, Süper Amatör Lig A grubunda mücadele eden Kırkpınarspor'da oğlu Emirhan Fındık ile birlikte forma giyiyor.

Sapanca Kırkpınar Mahallesi'nin takımı olan Kırkpınarspor'da güzel bir birliktelik yaşanıyor. Takımın 13 numaralı tecrübeli ismi Muharrem Fındık, takımın bir diğer oyuncusu ve oğlu olan 6 numaralı Emirhan Fındık'la aynı renkler için mücadele ediyor.

İlerleyen yaşına rağmen futbolu bırakmayan ve takımın kaptanlığını yapan Muharrem Fındık, takımda liderliği ve oynadığı futbol ile hem oyunculara hem de oğluna örnek oluyor.

BÜYÜK GURUR

Oğlu ile birlikte aynı takımda forma giymekten büyük mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden Muharrem Fındık, "Biraz erken evlenince Allah kendi çocuğumuzla birlikte futbol oynamayı nasip etti. İkinci oğlumda yetişiyor o da U16 Liginde Sapanca Akademispor'da oynuyor. Eğer 1 yıl daha oynarsam oda bizim aramıza katılarak daha farklı bir görüntü oluşturacağız inşallah" dedi.

24 YILDIR KIRKPINARSPOR'DA

24 yıldır Kırkpınarspor'da oynadığını belirten Muharrem Fındık, "Bazı arkadaşlar soruyor bana 'Muharrem ağabey bu yaşına rağmen nasıl bu fizik ve performansta kalabiliyorsun' diye. İyi dinlendik, iyi beslendik ve bu durumlara geldik. Şimdi de oğullarım ve genç arkadaşlara örnek olmaya çalışıyorum. Bundan sonrada gücümüzün yettiği yere kadar futbola devam ederek oğullarımın da iyi bir yerlere gelmesi için çaba göstereceğim" diye konuştu.

TECRÜBESİNDEN FAYDALANIYORUM

Babasının tecrübesinden yararlandığını kaydeden Emirhan Fındık ise "Çocukluğumdan beri babamın hayali buydu. Duyanlar, baba ile oğul olduğumuzu öğrendiklerinde çok şaşırıyor. Babam ile aynı takımda oynamaktan çok mutluyum tecrübesinden faydalanıyorum" şeklinde konuştu.

İKİSİNDEN DE ÇOK MEMNUNUZ

Takımın teknik direktörü Yıldırım Yılmaz ise şunları söyledi:

"İkisinden de çok memnunuz. İkisinin de performanslarından faydalanmaya çalışıyoruz. Muharrem yıllarını verdi bu işe. Eğer Muharremin gücü oğlunda, oğlundaki güçte Muharremde olsa ikisi de süper ligde oynar. Allah ikisine de ayrı ayrı yetenek vermiş. Emirhan yetenekli. İnşallah Türk futboluna uzun yıllar hizmet eder. Üst ligleri yakalayabilecek bir oyuncu. Babası da futbol hayatına Emirhan ile birlikte antrenörlükle devam eder inşallah."