BIÇAK KULLANMA EĞİTİMİ ALDILAR

GÜNCEL

BIÇAK KULLANMA EĞİTİMİ ALDILAR

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi öğrencileri "Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık" konulu eğitim kapsamında sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

SUBÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından geleneksel hale getirilmesi hedeflenen "Gastronomi Sohbetleri" kapsamında "Günümüzde Kesici Aletler ve Bıçakçılık" konulu eğitim gerçekleştirildi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNDEN KESİCİ ALET VE BIÇAK EĞİTİMİ

Yeşilyayla Kesici Aletler firmasının yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen eğitimde, Kurumsal İletişim ve Marka Sorumlusu Tankut Paçacı bıçak ve yardımcı ekipman üretim, seçim ve bakım aşamaları ile uluslararası doğrama teknikleri, Danışman Şef Yardımcısı Sadık Doğan ise bıçak ve yardımcı ekipman türleri, kullanım amacı ve yerleri ile bakımları hakkında bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Etkinlik kapsamında yapılan aktiviteler sonrasında firma yetkilileri üç öğrenciye şef bıçağı hediye edilirken, etkinliğin sonunda firma yetililerine Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

"Gastoronomi Sohbetleri"nin bir sonraki etkinliği 13 Kasım'da Prof. Dr. Fügen Özkaya'nın katılımıyla "Duyusal Analiz ve Zeytinyağı Tadımı" konu başlığıyla devam edecek.